Reklam

İnternet üzerindeki sitelerin neredeyse tamamı gelirlerini reklamlardan karşılamaktadır. Ocekilis.com sitesi olarak; bir süre için Google Reklamları almadan farklı bir deneyim sağlamak istedik. Bu sayfaya sitemiz üzerinde yer alan banner reklamlar aracılığı ile ulaştınız. İşte sitemizin reklam ücretleri ve diğer bilgiler…

1- Üst Alan Araç Çubuğu (Logo Yanı – 728×90 )

Site üzerine giren herkesin görüntüleyebileceği bir alan olmaktadır. Görüntüleme ve tıklama sayısının yüksek olacağını tahmin ediyoruz. Marka bilinirliği ve site trafiği için tercih edilebilir.

 • 30 Günlük Fiyat: 85 Türk Lirası
 • 60 Günlük Fiyat: 160 Türk Lirası

olarak sunulmaktadır. Reklam vermeden önce; sayfanın alt kısmında yer alan “Bilinmesi Gerekenler” bölümünü okumanızı rica ederiz.

2- Sağ Menü (90×90)

Anasayfa ve yazılar içerisinde görüntülenecektir. Marka bilinirliğini arttırıcı etki sağlayabilecek reklam alanı olmaktadır.

 • 30 Günlük Fiyat: 15 Türk Lirası

olarak sunulmaktadır. Reklam vermeden önce; sayfanın alt kısmında yer alan “Bilinmesi Gerekenler” bölümünü okumanızı rica ederiz.

3- Yazı İçi (İlk Paragraftan Sonra – 300×250)

Sitemizi ziyaret edip, yazı okuyan tüm ziyaretçilerimizin karşısına çıkacak olan reklam alanlarından biridir. Yazıların ilk paragrafından sonra 728×90 boyutlarında yayınlanacak ve tüm yazıların içerisinde bulunacaktır. Görüntüleme ve tıklama sayısının yüksek olacağını tahmin ediyoruz.

 • 30 Günlük Fiyat: 95 Türk Lirası
 • 60 Günlük Fiyat: 180 Türk Lirası

olarak sunulmaktadır. Reklam vermeden önce; sayfanın alt kısmında yer alan “Bilinmesi Gerekenler” bölümünü okumanızı rica ederiz.

4- Yazı İçi (Tercihinize Göre – 300×250)

Sitemizi ziyaret edip, yazı okuyan ziyaretçilerimizin karşısına çıkacak olan reklam alanlarından biridir. “Yazı İçi Tercihinize Göre” başlığında sunmamızın sebebi ise; sitemizdeki yazıların içerisinde ilk paragraf hariç, 3. paragraftan sonra, 5. paragraftan sonra gibi seçim yapılabilir.

 • 30 Günlük Fiyat: 85 Türk Lirası
 • 60 Günlük Fiyat: 160 Türk Lirası
5- Sponsorlu İçerik (Tanıtım Yazısı) 

Otoriter site olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz. Sitemiz her ne kadar çekilişler için var olsa da; “Sponsorlu” kategorimiz içerisinde sitelerinizin tanıtım yazılarını paylaşabiliriz.

 • Tanıtım Yazısı Fiyat: 35 Türk Lirası

Site var olduğu sürece yazı silinmeyecektir. Bu şekilde de reklamlardan ayrı olarak sitemizden backlink almış olursunuz. Tanıtım yazısı için; yazı tarafınızdan gönderilmeli ve maksimum aynı siteye verilecek 3 link olmalıdır. İletişim bilgilerimiz aşağıda yer almaktadır.

Bilinmesi Gerekenler
 • Sitemizden aldığınız reklam süresince; sitenize backlink sağlanacaktır. Backlink sorgulama sitesi olan “Ahrefs” sisteminden sorgulama yapılabilir.
 • Reklam verdiğiniz süre boyunca, reklam verdiğiniz alan için Adsense ya da farklı bir reklam yerleşimi yapılmaz. Kabaca söylemek gerekir ise; kiraladığınız süre boyunca alan size aittir.
 • Ocekilis.com olarak; planlarımız kapsamında bir değişiklik olmaz ise; reklam sürenizin bitmesine 5 gün kala tarafınıza yenilemek isteyip, istemediğinize dair mail gönderimi yapılacaktır. Onaylayıp, ödemeyi yaptığınızda reklamınız devam eder. Eğer yanıt vermez ya da yenileme yapmak istemezseniz; reklam süresinin bitmesi ile değişiklik sağlanacaktır.
 • Yasal olmayan siteler için tanıtım / reklam yapılmaz.
 • Bizimle iletişime geçip, reklam vermek için; iletisim.ocekilis@gmail.com adresine mail gönderiniz.